X
Pogrzeb Krzyża
Czymś zupełnie normalnym jest dla parafian nawiedzanie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, gdzie od końca wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej aż do kilku minut przed Wigilią Paschalną stoi wystawiony Najświętszy Sakrament. Jednak warto wiedzieć, że to nie monstrancja, a krzyż jest tym, co pierwotnie spoczywało w Grobie Pańskim[1].
Liturgia w soczewce: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).
Liturgia w soczewce: Wigilia Paschalna, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).

Co zaśpiewać na Mszy? III niedziela Wielkiego Postu roku A

Jezus Chrystus, przez dzisiejszą liturgię, przypomina nam o tym, że On sam jest źródłem wody żywej. Sam Wielki Post przypomina nam o tym, kim jesteśmy, uświadamia nam naszą kondycję. Zmartwychwstanie Jezusa staje się dla nas źródłem łask.

Dzieje się to dzięki dziełu odkupienia, dokonanego przez Syna Bożego. Jednak, żeby przyjąć Boże dary, musimy przede wszystkim rozpoznać ich Dawcę oraz poznać swoje własne potrzeby – swoje braki i ułomności. To źródło, którym jest sam Jezus Chrystus, możemy spotkać podczas każdej liturgii. Spróbujmy się zatrzymać i zaczerpnąć wody z tego boskiego źródła.

Pieśń na wejście:

Ty jesteś Panie (D. Kusz OP) Niepojęta Trójco, tom II, s. 241

Przyjdźcie, radośnie (A. Gouzes OP) Niepojęta Trójco, tom I 164

U Ciebie, Boże (J. Gałuszka) Niepojęta Trójco, tom I 177

Pieśń na przygotowanie darów:

Pieśń o nadziei (D. Kusz OP) Niepojęta Trójco, tom II 413

Psalm o Miłosierdziu (J. Gałuszka) Niepojęta Trójco, tom I 162

Różne są dary łaski (P. Bębenek) Niepojęta Trójco, tom II 234

Pieśń na komunię:

Duszo Chrystusowa (opr. C. Paciorek) Niepojęta Trójco, tom II 212

Wieczne źródło (K. Neścior OP)

O Krwi najdroższa (opr. D. Kusz OP) Niepojęta Trójco, tom II 294

Cisza zamiast pieśni na uwielbienie

Pieśń na wyjście:

Kantyk Tobiasza (M. Kłos) Niepojęta Trójco, tom II 215

Podnieś mnie Jezu (J. Sykulski) Niepojęta Trójco, tom II 230

Tags: repertuar
Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP: Rafał Maciejewski - śpiewak, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w klasie śpiewu prof. Urszuli Kryger. Kantor łódzkiego klasztoru dominikanów. Organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej. Był współautorem repertuarów mszalnych w Kalendarzu Liturgicznym Archidiecezji Łódzkiej. W latach 2011-2013 wykładowca Szkoły Kantorów, od 2014 wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie. Krystian Neścior OP - brat student w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, kantor braci studentów. Równolegle rozwija swoje muzyczne pasje ucząc się w klasie śpiewu klasycznego. Pochodzi z Olsztyna.
Related Post