X
Pogrzeb Krzyża
Czymś zupełnie normalnym jest dla parafian nawiedzanie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, gdzie od końca wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej aż do kilku minut przed Wigilią Paschalną stoi wystawiony Najświętszy Sakrament. Jednak warto wiedzieć, że to nie monstrancja, a krzyż jest tym, co pierwotnie spoczywało w Grobie Pańskim[1].
Liturgia w soczewce: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).
Liturgia w soczewce: Wigilia Paschalna, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).

Co zaśpiewać na Mszy? Niedziela Najśw. Trójcy roku A

Nie próbuję rozważać Tajemnicy Trójcy Świętej. Usiądę i będę kontemplował, dam się porwać w ich miłosny taniec, do którego mnie zapraszają.

Boże Ojcze, Ty zesłałeś na świat Twojego Syna, Słowo
Prawdy, i Ducha Uświęciciela, aby objawić ludziom tajemnicę
Bożego życia; spraw, abyśmy wyznając prawdziwą
wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali Jedność
Osób Bożych w potędze ich działania.

Pieśń na wejście:

Niepojęta Trójco (opr.) Niepojęta Trójco I

Pieśń na przygotowanie darów:

Ciebie wzywamy, Ciebie błagamy (mel. tradycyjna) Niepojęta Trójco II 208 lub opracowanie P. Pałki

Pieśń na Komunię:

Skosztujcie i zobaczcie (opr. P. Bębenek) Niepojęta Trójco I 278

Pieśń na uwielbienie:

Gloria Tibi (opr. M. Kłos) Niepojęta Trójco II 402

Gloria Patri et Filio (m. J. Berthier) Niepojęta Trójco I 362

Pieśń na zakończenie:

Trójco święta, jasności (opr. D. Kusz OP) Niepojęta Trójco I 318

Tags: repertuar
Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP: Rafał Maciejewski - śpiewak, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w klasie śpiewu prof. Urszuli Kryger. Kantor łódzkiego klasztoru dominikanów. Organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej. Był współautorem repertuarów mszalnych w Kalendarzu Liturgicznym Archidiecezji Łódzkiej. W latach 2011-2013 wykładowca Szkoły Kantorów, od 2014 wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie. Krystian Neścior OP - brat student w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, kantor braci studentów. Równolegle rozwija swoje muzyczne pasje ucząc się w klasie śpiewu klasycznego. Pochodzi z Olsztyna.
Related Post