X
Pogrzeb Krzyża
Czymś zupełnie normalnym jest dla parafian nawiedzanie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, gdzie od końca wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej aż do kilku minut przed Wigilią Paschalną stoi wystawiony Najświętszy Sakrament. Jednak warto wiedzieć, że to nie monstrancja, a krzyż jest tym, co pierwotnie spoczywało w Grobie Pańskim[1].
Liturgia w soczewce: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).
Liturgia w soczewce: Wigilia Paschalna, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).

Co zaśpiewać na Mszy? Środa Popielcowa 2017

Rozpoczynamy szczególny czas, czas nawrócenia, zmiany myślenia, czas szczęśliwych powrotów w ramiona Ojca. Przyjmując popiół prośmy o miłosierdzie, pozwólmy się ogarnąć miłości Boga.

„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”.

Pieśń na wejście:

Tylko w Twoim miłosierdziu (P. Bębenek) Niepojęta Trójco tom II, str. 243

Bliskie jest Królestwo Boże

Trisagion, Niepojęta Trójco tom I, str. 220

Posypanie głów popiołem:

Modlitwa o skruchę – Stwórz, o mój Boże (J. Sykulski) Niepojęta Trójco tom I, str. 236

Nawróć nas Panie – (J. Gałuszka) Niepojęta Trójco tom I, str. 291

Przygotowanie darów:

Converte nos (opr. D. Kusz OP), Niepojęta Trójco tom II, str. 400

Boże w dobroci

Pieśń na Komunię:

Bóg tak ukochał świat (A. Gouzes OP), Niepojęta Trójco tom I, str. 272

Chleb niebiański (J. Gauszka), Niepojęta Trójco tom I, str. 270

Upadnij na kolana (D. Kusz OP), Niepojęta Trójco tom II

Na uwielbienie:

cisza

Pieśń na zakończenie:

Bądź mi litościw (R. Wędzicki OP) Niepojęta Trójco tom II, str. 263

 

Opracowanie: Rafał Maciejewski, Krystian Neścior OP

Tags: repertuar
Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP: Rafał Maciejewski - śpiewak, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w klasie śpiewu prof. Urszuli Kryger. Kantor łódzkiego klasztoru dominikanów. Organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej. Był współautorem repertuarów mszalnych w Kalendarzu Liturgicznym Archidiecezji Łódzkiej. W latach 2011-2013 wykładowca Szkoły Kantorów, od 2014 wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie. Krystian Neścior OP - brat student w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, kantor braci studentów. Równolegle rozwija swoje muzyczne pasje ucząc się w klasie śpiewu klasycznego. Pochodzi z Olsztyna.
Related Post