X
Pogrzeb Krzyża
Czymś zupełnie normalnym jest dla parafian nawiedzanie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, gdzie od końca wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej aż do kilku minut przed Wigilią Paschalną stoi wystawiony Najświętszy Sakrament. Jednak warto wiedzieć, że to nie monstrancja, a krzyż jest tym, co pierwotnie spoczywało w Grobie Pańskim[1].
Liturgia w soczewce: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).
Liturgia w soczewce: Wigilia Paschalna, rok B
„Liturgia w soczewce” to propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli jeszcze głębiej przeżywać niedzielną Eucharystię. O tym czym są, oraz jak je wykorzystać, możecie przeczytać w naszym serwisie (tutaj).

Ruszyły zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej

W czwartek, 4 maja, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny uruchomiła zapisy na czwartą edycję Warsztatów Muzyki Niezwykłej, która odbędzie się w tygodniu od 14 do 20 sierpnia 2017 r. w Krakowie. Warto się spieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztaty Muzyki Niezwykłej to wiodący projekt Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, przeznaczony dla wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych muzyką liturgiczną. Poprzez Warsztaty Fundacja chce realnie zmieniać oblicze Kościoła w Polsce. Zdając sobie sprawę, jak ważnym elementem liturgii jest muzyka, troszczy się zarówno o jej tradycję, jak i o wyznaczanie nowych kierunków jej rozwoju.

Zgłoszenia na warsztaty jak zwykle przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz internetowy – zapisy potrwają do końca lipca lub do wyczerpania miejsc. Warto jednak się pospieszyć, bo w każdej sekcji ich ilość jest ograniczona. W tym roku dla uczestników przygotowana jest też bardzo korzystna cenowo oferta noclegowa i gastronomiczna.

Szczegółowe informacje o każdej z sekcji i o tegorocznych prowadzących można znaleźć na stronie projektu; tam też znajduje się link do formularza zgłoszeniowego.

Categories: Wydarzenia
Michał Wsiołkowski: Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl. Mąż i ojciec, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.
Related Post